Jørgen Andreas Arnoldsen Leite

Mann 1802 - 1843  (41 år)


Generasjoner:      Standard    |    Vertikalt    |    Kompakt    |    Boks    |    Bare Tekst    |    Generasjonsliste    |    Anevifte    |    Media    |    PDF

Generasjon: 1

  1. 1.  Jørgen Andreas Arnoldsen Leite ble født 1802, Leite, Skodje, Møre og Romsdal, Norway; ble døpt 18 Jul 1802, Skodje, Møre og Romsdal, Norway (sønn av Arnold Knudsen Vatne og Ragnille Jørgensdatter Ekrol); og døde 21 Aug 1843, Søvik, Haram, Møre og Romsdal, Norway; ble begravet 24 Aug 1843, Borgund, Møre og Romsdal, Norway.

    Jørgen giftet seg med Berte Olave Olsdatter Stige 22 Jun 1828, Skodje, Møre og Romsdal, Norway. Berte (datter av Ole Larsen Stige og Birthe Larsdatter Storsæter) ble født 1797, Stige, Skodje, Møre og Romsdal, Norway; ble døpt 1 Jan 1797, Skodje, Møre og Romsdal, Norway; og døde 25 Des 1874, Søvik, Haram, Møre og Romsdal, Norway; ble begravet 30 Des 1874, Borgund, Møre og Romsdal, Norway. [Gruppeskjema]

    Barn:
    1. Anne Olina Jørgensdatter Søvik ble født 25 Jul 1828, Lille Enge, Skodje, Møre og Romsdal, Norway; ble døpt 3 Aug 1828, Skodje, Møre og Romsdal, Norway; og døde 24 Mai 1913, Ålesund, Møre og Romsdal, Norway; ble begravet 30 Mai 1913, Ålesund, Møre og Romsdal, Norway.
    2. Ragnhild Jørgensdatter Søvik ble født 16 Nov 1832, Søvik, Haram, Møre og Romsdal, Norway; ble døpt 13 Jan 1833, Borgund, Møre og Romsdal, Norway; og døde Ja, ukjent dato.
    3. Hans Wiingaard Jørgen Brethanus Jørgensen Søvik ble født 8 Apr 1835, Søvik, Haram, Møre og Romsdal, Norway; ble døpt 3 Mai 1835, Borgund, Møre og Romsdal, Norway; og døde 23 Mai 1908, Søvik, Haram, Møre og Romsdal, Norway; ble begravet 29 Mai 1908, Borgund, Møre og Romsdal, Norway.
    4. Jørgen Jørgensen Søvik ble født 5 Mar 1838, Søvik, Haram, Møre og Romsdal, Norway; og døde 7 Mar 1838, Søvik, Haram, Møre og Romsdal, Norway.
    5. Anne Jørgensdatter Søvik ble født 5 Mar 1838, Søvik, Haram, Møre og Romsdal, Norway; og døde 7 Mar 1838, Søvik, Haram, Møre og Romsdal, Norway.
    6. Karen Louise Andrine Jørgensdatter Søvik ble født 21 Sep 1841, Søvik, Haram, Møre og Romsdal, Norway; ble døpt 28 Nov 1841, Borgund, Møre og Romsdal, Norway; og døde Ja, ukjent dato.

Generasjon: 2

  1. 2.  Arnold Knudsen Vatne ble født 1768, Vatne, Møre og Romsdal, Norway; ble døpt 17 Jan 1768, Vatne, Møre og Romsdal, Norway (sønn av Knud Larsen Ytrestrand og Karen Ingebrigtsdatter Drønnen); og døde 1814, Skodje, Møre og Romsdal, Norway.

    Arnold giftet seg med Ragnille Jørgensdatter Ekrol 24 Feb 1796, Skodje, Møre og Romsdal, Norway. Ragnille (datter av Jørgen Jørgensen Flo og Brite Larsdatter Lille Fylling) ble født 1772, Ekrol Indre, Skodje, Møre og Romsdal, Norway; ble døpt 29 Mar 1772, Skodje, Møre og Romsdal, Norway; og døde 10 Sep 1838, Leite, Skodje, Møre og Romsdal, Norway; ble begravet 13 Sep 1838, Borgund, Møre og Romsdal, Norway. [Gruppeskjema]


  2. 3.  Ragnille Jørgensdatter Ekrol ble født 1772, Ekrol Indre, Skodje, Møre og Romsdal, Norway; ble døpt 29 Mar 1772, Skodje, Møre og Romsdal, Norway (datter av Jørgen Jørgensen Flo og Brite Larsdatter Lille Fylling); og døde 10 Sep 1838, Leite, Skodje, Møre og Romsdal, Norway; ble begravet 13 Sep 1838, Borgund, Møre og Romsdal, Norway.
    Barn:
    1. Brit Arnoldsdatter Leite ble født 1796, Leite, Skodje, Møre og Romsdal, Norway; og døde Ja, ukjent dato.
    2. Karen Arnoldsdatter Leite ble født 1798, Leite, Skodje, Møre og Romsdal, Norway; ble døpt 25 Mar 1798, Skodje, Møre og Romsdal, Norway; ble begravet 24 Jun 1798, Skodje, Møre og Romsdal, Norway.
    3. Carolus Arnoldsen Leite ble født 1799, Leite, Skodje, Møre og Romsdal, Norway; ble døpt 15 Sep 1799, Skodje, Møre og Romsdal, Norway; og døde 1816, Skodje, Møre og Romsdal, Norway.
    4. 1. Jørgen Andreas Arnoldsen Leite ble født 1802, Leite, Skodje, Møre og Romsdal, Norway; ble døpt 18 Jul 1802, Skodje, Møre og Romsdal, Norway; og døde 21 Aug 1843, Søvik, Haram, Møre og Romsdal, Norway; ble begravet 24 Aug 1843, Borgund, Møre og Romsdal, Norway.
    5. Birte Kanuta Gurina Arnoldsen Leite ble født 1808, Leite, Skodje, Møre og Romsdal, Norway; ble døpt 28 Feb 1808, Skodje, Møre og Romsdal, Norway; og døde Ja, ukjent dato.


Generasjon: 3

  1. 4.  Knud Larsen Ytrestrand ble født 1734, Vatne, Møre og Romsdal, Norway; ble døpt 17 Jan 1734, Vatne, Møre og Romsdal, Norway (sønn av Lars Larsen Ytrestrand og Inger Andersdatter Skor); og døde 1804, Vatne, Møre og Romsdal, Norway.

    Knud giftet seg med Karen Ingebrigtsdatter Drønnen 20 Nov 1766, Vatne, Møre og Romsdal, Norway. Karen (datter av Ingebrigt Jesperson Drønnen og Marthe Pedersdatter Orvik) ble født 1729, Vatne, Møre og Romsdal, Norway; ble døpt 23 Okt 1729, Vatne, Møre og Romsdal, Norway; og døde 1788, Vatne, Møre og Romsdal, Norway. [Gruppeskjema]


  2. 5.  Karen Ingebrigtsdatter Drønnen ble født 1729, Vatne, Møre og Romsdal, Norway; ble døpt 23 Okt 1729, Vatne, Møre og Romsdal, Norway (datter av Ingebrigt Jesperson Drønnen og Marthe Pedersdatter Orvik); og døde 1788, Vatne, Møre og Romsdal, Norway.
    Barn:
    1. Inger Knudsdatter ble født 1765, Vatne, Møre og Romsdal, Norway; ble døpt 7 Jul 1765, Vatne, Møre og Romsdal, Norway; og døde Før 1788, Vatne, Møre og Romsdal, Norway.
    2. 2. Arnold Knudsen Vatne ble født 1768, Vatne, Møre og Romsdal, Norway; ble døpt 17 Jan 1768, Vatne, Møre og Romsdal, Norway; og døde 1814, Skodje, Møre og Romsdal, Norway.

  3. 6.  Jørgen Jørgensen Flo ble født 1742, Jørntunet, Flo, Stryn, Sogn og Fjordane, Norway (sønn av Jørgen Olesen Flo og Christi Lassesdatter Hjelle); og døde 1814, Ekrol, Skodje, Møre og Romsdal, Norway.

    Jørgen giftet seg med Brite Larsdatter Lille Fylling 16 Jun 1771, Skodje, Møre og Romsdal, Norway. Brite (datter av Lars Olsen Ulvestad og Ragnhild Paulsdatter Lille Engeset) ble født 1748, Skodje, Møre og Romsdal, Norway; og døde 1783, Skodje, Møre og Romsdal, Norway. [Gruppeskjema]


  4. 7.  Brite Larsdatter Lille Fylling ble født 1748, Skodje, Møre og Romsdal, Norway (datter av Lars Olsen Ulvestad og Ragnhild Paulsdatter Lille Engeset); og døde 1783, Skodje, Møre og Romsdal, Norway.
    Barn:
    1. 3. Ragnille Jørgensdatter Ekrol ble født 1772, Ekrol Indre, Skodje, Møre og Romsdal, Norway; ble døpt 29 Mar 1772, Skodje, Møre og Romsdal, Norway; og døde 10 Sep 1838, Leite, Skodje, Møre og Romsdal, Norway; ble begravet 13 Sep 1838, Borgund, Møre og Romsdal, Norway.
    2. Kristine Jørgensdatter Ekrol ble født 1775, Ekrol Indre, Skodje, Møre og Romsdal, Norway; ble døpt 27 Mai 1775, Skodje, Møre og Romsdal, Norway; og døde Ja, ukjent dato.
    3. Jørgen Jørgensen Ekrol ble født 1778, Ekrol Indre, Skodje, Møre og Romsdal, Norway; ble døpt 8 Mar 1778, Skodje, Møre og Romsdal, Norway; og døde 1853, Skodje, Møre og Romsdal, Norway.
    4. Christi Jørgensdatter Ekrol ble født 1781, Ekrol Indre, Skodje, Møre og Romsdal, Norway; ble døpt 24 Mai 1781, Skodje, Møre og Romsdal, Norway; og døde , Ekrol, Skodje, Møre og Romsdal, Norway.


Generasjon: 4

  1. 8.  Lars Larsen Ytrestrand ble født 1701, Vatne, Møre og Romsdal, Norway; ble døpt 27 Jan 1701, Vatne, Møre og Romsdal, Norway (sønn av Lars Nilssen Lille-Slyngstad og Maren Jensdatter Ytrestrand); og døde 1764, Vatne, Møre og Romsdal, Norway.

    Lars giftet seg med Inger Andersdatter Skor 1717, Vatne, Møre og Romsdal, Norway. Inger (datter av Anders Larssen Skor og Rangele Olsdatter) ble født 1693, Vatne, Møre og Romsdal, Norway; og døde 1755, Vatne, Møre og Romsdal, Norway. [Gruppeskjema]


  2. 9.  Inger Andersdatter Skor ble født 1693, Vatne, Møre og Romsdal, Norway (datter av Anders Larssen Skor og Rangele Olsdatter); og døde 1755, Vatne, Møre og Romsdal, Norway.
    Barn:
    1. Lars Larsen ble født 1718, Vatne, Møre og Romsdal, Norway; ble døpt 10 Apr 1718, Vatne, Møre og Romsdal, Norway; og døde 1718, Vatne, Møre og Romsdal, Norway.
    2. Lars Larsen ble født 1719, Vatne, Møre og Romsdal, Norway; ble døpt 1 Okt 1719, Vatne, Møre og Romsdal, Norway; og døde 1793, Vatne, Møre og Romsdal, Norway.
    3. Ragnhild Larsdatter ble født 1723, Vatne, Møre og Romsdal, Norway; ble døpt 20 Feb 1723, Vatne, Møre og Romsdal, Norway; og døde Ja, ukjent dato.
    4. Anders Larsen ble født 1724, Vatne, Møre og Romsdal, Norway; og døde Ja, ukjent dato.
    5. Inger Larsdatter ble født 12 Jan 1726, Vatne, Møre og Romsdal, Norway; ble begravet 3 Feb 1726, Vatne, Møre og Romsdal, Norway.
    6. Ole Larssen ble født 1727, Vatne, Møre og Romsdal, Norway; ble døpt 5 Jan 1727, Vatne, Møre og Romsdal, Norway; og døde 1769, Vatne, Møre og Romsdal, Norway.
    7. Lars Larsen ble født 1730, Vatne, Møre og Romsdal, Norway; ble døpt 26 Aug 1730, Vatne, Møre og Romsdal, Norway; og døde Ja, ukjent dato.
    8. 4. Knud Larsen Ytrestrand ble født 1734, Vatne, Møre og Romsdal, Norway; ble døpt 17 Jan 1734, Vatne, Møre og Romsdal, Norway; og døde 1804, Vatne, Møre og Romsdal, Norway.
    9. Olle Larsen ble født 1738, Vatne, Møre og Romsdal, Norway; ble døpt 31 Aug 1738, Vatne, Møre og Romsdal, Norway; og døde 1806.

  3. 10.  Ingebrigt Jesperson Drønnen ble født 1701, Vatne, Møre og Romsdal, Norway; ble døpt 26 Jun 1701, Vatne, Møre og Romsdal, Norway (sønn av Jesper Knudsen Drønnen og Thyri Andersdatter Vestre); og døde 1778, Vatne, Møre og Romsdal, Norway.

    Ingebrigt giftet seg med Marthe Pedersdatter Orvik 13 Jan 1729, Vatne, Møre og Romsdal, Norway. Marthe (datter av Peder Jørgensen Orvik og Karen Olsdatter) ble født 1701, Vatne, Møre og Romsdal, Norway; ble døpt 30 Okt 1701, Vatne, Møre og Romsdal, Norway; og døde 1777, Vatne, Møre og Romsdal, Norway. [Gruppeskjema]


  4. 11.  Marthe Pedersdatter Orvik ble født 1701, Vatne, Møre og Romsdal, Norway; ble døpt 30 Okt 1701, Vatne, Møre og Romsdal, Norway (datter av Peder Jørgensen Orvik og Karen Olsdatter); og døde 1777, Vatne, Møre og Romsdal, Norway.
    Barn:
    1. 5. Karen Ingebrigtsdatter Drønnen ble født 1729, Vatne, Møre og Romsdal, Norway; ble døpt 23 Okt 1729, Vatne, Møre og Romsdal, Norway; og døde 1788, Vatne, Møre og Romsdal, Norway.
    2. Ingeleiv Ingebrigtsdatter ble født 1731, Vatne, Møre og Romsdal, Norway; ble døpt 11 Nov 1731, Vatne, Møre og Romsdal, Norway; og døde Ja, ukjent dato.
    3. Thyri Ingebrigtsdatter ble født 1735, Vatne, Møre og Romsdal, Norway; ble døpt 10 Sep 1735, Vatne, Møre og Romsdal, Norway; og døde 1774.
    4. Ingebrigt Ingebrigtsen ble født Mar 1739, Vatne, Møre og Romsdal, Norway; og døde 6 Apr 1744, Vatne, Møre og Romsdal, Norway.
    5. Amund Ingebrigtsen Drønnen ble født Apr 1742, Vatne, Møre og Romsdal, Norway; og døde 1803, Vatne, Møre og Romsdal, Norway.

  5. 12.  Jørgen Olesen Flo ble født Omkr 1710, Flo, Stryn, Sogn og Fjordane, Norway (sønn av Ole Salvesen Flo og Helga Jørgensdatter); og døde 10 Mai 1795, Flo, Stryn, Sogn og Fjordane, Norway.

    Jørgen giftet seg med Christi Lassesdatter Hjelle 1733, Innvik, Sogn og Fjordane, Norway. Christi (datter av Lasse Andersen Hjelle og Ane Eriksdatter) ble født 1714, Hjelle, Stryn, Sogn og Fjordane, Norway; og døde Ja, ukjent dato. [Gruppeskjema]


  6. 13.  Christi Lassesdatter Hjelle ble født 1714, Hjelle, Stryn, Sogn og Fjordane, Norway (datter av Lasse Andersen Hjelle og Ane Eriksdatter); og døde Ja, ukjent dato.
    Barn:
    1. Anne Jørgensdatter Flo ble født 1734, Flo, Stryn, Sogn og Fjordane, Norway; og døde 16 Feb 1812, Innvik, Sogn og Fjordane, Norway.
    2. Ole Jørgensen Flo ble født Omkr 1736, Flo, Stryn, Sogn og Fjordane, Norway; og døde Ja, ukjent dato.
    3. Lasse Jørgensen Flo ble født Omkr 1738, Flo, Stryn, Sogn og Fjordane, Norway; og døde Ja, ukjent dato.
    4. Helge Jørgensen Flo ble født Omkr 1740, Flo, Stryn, Sogn og Fjordane, Norway; og døde Ja, ukjent dato.
    5. 6. Jørgen Jørgensen Flo ble født 1742, Jørntunet, Flo, Stryn, Sogn og Fjordane, Norway; og døde 1814, Ekrol, Skodje, Møre og Romsdal, Norway.
    6. Marie Jørgensdatter Flo ble født 1744, Flo, Stryn, Sogn og Fjordane, Norway; og døde Ja, ukjent dato.
    7. Rasmus Jørgensen Flo ble født 1747, Flo, Stryn, Sogn og Fjordane, Norway; og døde Ja, ukjent dato.
    8. Friderich Jørgensen Flo ble født 1751, Flo, Stryn, Sogn og Fjordane, Norway; ble døpt 6 Jan 1751, Innvik, Sogn og Fjordane, Norway; og døde Ja, ukjent dato.
    9. Thore Jørgensen Flo ble født 1753, Flo, Stryn, Sogn og Fjordane, Norway; ble døpt 25 Aug 1753, Innvik, Sogn og Fjordane, Norway; og døde Ja, ukjent dato.
    10. Kari Jørgensdatter Flo ble født 1755, Flo, Stryn, Sogn og Fjordane, Norway; ble døpt 21 Sep 1755, Innvik, Sogn og Fjordane, Norway; og døde Ja, ukjent dato.

  7. 14.  Lars Olsen Ulvestad ble født 1717, Skodje, Møre og Romsdal, Norway; ble døpt 27 Nov 1717, Skodje, Møre og Romsdal, Norway (sønn av Ole Iversen Vemøy og Barbro Andersdatter Mørkeset); og døde 1781, Skodje, Møre og Romsdal, Norway.

    Lars giftet seg med Ragnhild Paulsdatter Lille Engeset 10 Feb 1743, Skodje, Møre og Romsdal, Norway. Ragnhild (datter av Paul Larsen Lille Engeset og Brite Olsdatter Ulvestad) ble født 1711, Engeset, Skodje, Møre og Romsdal, Norway; og døde 1793, Skodje, Møre og Romsdal, Norway. [Gruppeskjema]


  8. 15.  Ragnhild Paulsdatter Lille Engeset ble født 1711, Engeset, Skodje, Møre og Romsdal, Norway (datter av Paul Larsen Lille Engeset og Brite Olsdatter Ulvestad); og døde 1793, Skodje, Møre og Romsdal, Norway.
    Barn:
    1. Berte Larsdatter ble født 1743, Skodje, Møre og Romsdal, Norway; og døde 1743, Skodje, Møre og Romsdal, Norway.
    2. Barbro Larsdatter ble født 1745, Skodje, Møre og Romsdal, Norway; og døde Ja, ukjent dato.
    3. 7. Brite Larsdatter Lille Fylling ble født 1748, Skodje, Møre og Romsdal, Norway; og døde 1783, Skodje, Møre og Romsdal, Norway.
    4. Marit Larsdatter ble født 1750, Skodje, Møre og Romsdal, Norway; og døde Ja, ukjent dato.
    5. Siri Larsdatter ble født 1755, Skodje, Møre og Romsdal, Norway; og døde Ja, ukjent dato.